ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Nowe Piekuty

Zwycięzcy I Amatorskich Zawodów w Powożeniu w Jabłoni Zarzeckie [wideo/foto]

W niedzielę, 21 lipca 2024 roku, Stajnia Jabłonka w Jabłoni Zarzeckie (gmina Nowe Piekuty) stała się areną emocjonujących zmagań podczas I Amatorskich Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Wydarzenie przyciągnęło licznych miłośników jeździectwa i tradycyjnych zaprzęgów z całego regionu.

Nowe Piekuty: Straż, policja i pogotowie w akcji. Kolejny przypadek nadgorliwego smartfona

Fałszywy alarm postawił na nogi służby ratunkowe z powiatu wysokomazowieckiego. W piątkowe (19.07.2024r.) popołudnie system automatycznego powiadamiania błędnie zasygnalizował wypadek samochodowy, co skutkowało natychmiastową reakcją lokalnych jednostek. To kolejny już taki przypadek w naszym powiecie.

Krasowo-Częstki: Uroczystości w rocznicę niemieckiej zbrodni [foto]

W środę 17 lipca 2024 roku oddano hołd ofiarom niemieckiej zbrodni sprzed 81 lat. W Krasowie-Częstkach (gmina Nowe Piekuty) odbyły się uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia z 1943 roku.

81 lat później: Gmina Nowe Piekuty pamięta o zamordowanych mieszkańcach

W Krasowie-Częstkach (gmina Nowe Piekuty) odbędzie się uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia sprzed 81 lat. 17 lipca 2024 roku mieszkańcy gminy i zaproszeni goście oddadzą hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom tej wsi.

Już w niedzielę! Emocjonujące zawody w powożeniu zaprzęgami w gminie Nowe Piekuty

 Miłośnicy jeździectwa i tradycyjnych zaprzęgów konnych mają powód do radości! 21 lipca 2024 roku w Stajni Jabłonka (gmina Nowe Piekuty) odbędą się I Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi i Parokonnymi. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy sportową rywalizację z pielęgnowaniem lokalnych tradycji.

Oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi Jabłoń Spały – Rzące [foto]

Dziś, 2 lipca 2024 roku, miało miejsce oficjalne oddanie do użytku wyremontowanej drogi powiatowej Nr 2065B na odcinku Jabłoń Spały – Rzące. Prace remontowe realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „TRAKT” Sp. z o.o..

Utrudnienia na przejściu dla pieszych w Jabłoni Kościelnej – ważne informacje dla podróżnych

Sarinż Sp. z o.o., Wykonawca m.in. przejścia dla pieszych pod torami linii kolejowej nr 6 w miejscowości Jabłoń Kościelna w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok” informuje, że w okresie od 5 lipca 2024r. od godziny 23.59 do 2 sierpnia 2024r. do godziny 23.59 korzystanie z przejścia dla pieszych w poziomie torów będzie utrudnione, z uwagi na prace wykonywane przez Wykonawcę.

Parafia w Nowych Piekutach zyska odnowiony ołtarz i chrzcielnicę [foto]

W Urzędzie Gminy Nowe Piekuty podpisana została umowa na renowację zabytków Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Kazimierza w Nowych Piekutach. W obecności wójta gminy Marka Kaczyńskiego oraz kierownika Referatu IKOŚiR Leszka Dąbrowskiego, proboszcz parafii ks. Tadeusz Sołtysik oraz lider Konsorcjum "Pokorni" Maria Pokorna-Paruszkiewicz, sfinalizowali projekt renowacji.

Czyżew: Zamknięcie ulicy Złote Jabłko - informacje dla mieszkańców

Droga Piekuty Urbany – Łopienie Jeże będzie czasowo zamknięta

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” Sp. z o.o. informuje, iż w okresie 17.06.2024 r. –21.06.2024 r. planowane są roboty związane z wymianą przepustów w gminie Nowe Piekuty.

14 czerwca - telefony w Urzędzie Gminy Nowe Piekuty nieczynne

W związku z planowaną modernizacją centrali telefonicznej, Urząd Gminy Nowe Piekuty informuje, że w najbliższy piątek, 14 czerwca 2024 roku, od godziny 12:00 do 15:30, telefony stacjonarne będą nieczynne.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk